SLÁVNOSTNÁ PREMIÉRA FILMU ARCIBISKUP BEZÁK ZBOHOM...

Od dnes môžu diváci v kinách vidieť film režisérky Oľgy Záblackej Arcibiskup Bezák Zbohom... Film divákom približuje nesporne pozoruhodnú osobnosť Mons. Bezáka - kňaza, ktorý svoj život daroval Bohu a cirkvi a mapuje jeho nevšedný životný príbeh. Odhaľuje súkromné aj verejné momenty jeho života. Poskytuje pohľad na Róberta Bezáka očami verejnosti, ale aj jeho najbližších.
 
Včera sa konala slávnostná premiéra filmu, ktorej sa zúčastnili tvorcovia režisérka Oľga Záblacká a dramaturg Martin Ciel. Okrem nich si ju nenechali ujsť ani ďalšie známe tváre ako členovia skupiny Mukatado Janka Kozáková a Peter Dobrík, Zita Furková, manželia Traubnerovci, Juraj Nvota, Matej Landl, Andrea Zimányiová či Robo Opatovský.
 
Váženými hosťami premiéry boli rodičia Mons. Bezáka, brat Jozef a sestra Gabriela, ktorá hosťom pred začiatkom prečítala jeho odkaz. Prišli aj jeho priatelia akademický sochár Otmar Oliva, kňaz Anton Srholec a ďalší, ktorí sa objavujú aj vo filme.
 
Po skončení sa hostia poďakovali Oľge Záblackej dlhým potleskom a mnohí z nich sa stretli pri priateľskom rozhovore. A námetov k rozhovorom bolo naozaj veľa...

Zdieľaj: 
Fotogaléria: